Miliard złotych straty w PGZ….

Miliard złotych straty w PGZ. Jak załatać tę dziurę? <<< znalezisko
Z opóźnieniem PGZ ogłosiła dane finansowe za ubiegły rok. Strata jest gigantyczna, ale zaraz nastąpi rekordowe odbicie. Statystyki to jedno, a realne problemy – drugie.

Ponad 1,2 mld zł straty przy przychodach zbliżających się do 6 mld – taki wynik musiałby przygnębić właścicieli każdej firmy, odstraszyć inwestorów, a zarząd skłonić do dymisji. PGZ to jednak „firma” specyficzna, a cudzysłów jest w pełni uzasadniony. Grupa skupiająca państwową zbrojeniówkę, co warto za każdym razem przypominać, to nie jednolity podmiot gospodarczy, a zlepek niemal w pełni niezależnych spółek, nienotowany na giełdzie. Odpowiedzialność zaś, w tym za stan kasy, ponosi głównie polityczną, a nie rynkową.

(…) Publikacja gigantycznych strat, które ktoś, czyli budżet, będzie musiał pokryć, jest doskonałą okazją, by zakrzyknąć, że „tak dalej być nie może” i „coś wreszcie trzeba z tym zrobić”. Pytanie, czy wystarczy konsekwencji i czasu do następnych wyborów – czy ręka komuś nie zadrży, gdy na najważniejszym biurku w PiS już lądują pisma związkowców alarmujące o fatalnych nastrojach załóg?

#polska #modernizacjawojskapolskiego #wojsko #wojskopolskie #gospodarka #ekonomia